Kategorie
PROTEC plus - vše pro firmy - montérky, drogerie, outdoor, reklamní textil (https://www.protec-kult.cz/)

Detektor plynu MSA Altair CO - pro oxid uhelnatý

«
DOPORUČUJEME
Detektor plynu MSA Altair CO - pro oxid uhelnatý
kód zboží: 65601
DPH: 21%
bez DPH: 11 983,47
s DPH: 14 500,00
dostupnost: 3 až 10 dnů
PŘIDAT K POROVNÁNÍ DOTAZ KE ZBOŽÍ
+ ks
-


MSA ALTAIR Single Gas Detector pro oxid uhelnatý bude fungovat nejméně po dva roky bez údržby. 

tento detektor by neměl chybět všude tam, kde je nebezpečí výskytu oxidu uhelnatého - kotelny, elektrárny, plynárny,...

Tato dlouhá životnost ve spojení s vysokou výkonností jednotek výskytu vede k jednomu z nákladově nejefektivnějších jednoplynových detektorů na trhu.
Pokročilý design nabízí vynikající ochranu proti prachu a vodě a vysokou odolnost vůči RFI.
Pogumované pouzdro a provoz na jedno tlačítko splňují očekávání na snadné použití, které uživatelé požadují od přístrojů MSA.

Akustický alarm 95 dB (různé vysoké a nízké alarmy)
Duální LED jsou umístěny tak, aby byly vidět ze všech úhlů
Standardní vibrační alarm a standardní protokolování událostí
Extrémně odolný vůči pádům a nárazům
Jmenovité stupně ochrany IP67 proti vniknutí prachu / vody
Záruka - dva roky nebo 18 hodin budíku (1080 minut)
Body alarmu - nízký alarm 25 ppm, vysoký alarm - 100 ppm 

Oxid uhelnatý
„Otrava oxidem uhelnatým je vždy vážná, zpočátku je nenápadná, ale o to zákeřnější“. Jedovatý oxid uhelnatý je produktem nedokonalého spalování – vzniká při hoření jakéhokoliv paliva. Příčinou výskytu zvýšených koncentrací v interiérech je nedostatečné odvětrání místností, kde jsou kamna, sporáky, karmy (koupelny) a další spalovací zařízení umístěna. Životu nebezpečné pak jsou netěsnící spalinové cesty a komíny, dále špatně čištěná a neseřízená zařízení. Rizikové je např. používání plynové trouby k vytápění, grilu na dřevěné uhlí uvnitř bytu nebo zapnutý motor auta v garáži. Je jednou z nejběžnějších a nejrozšířenějších látek znečišťujících vnitřní a venkovní ovzduší . Do organismu vstupuje pouze vdechováním, působí na srdce a cévní a nervový systém. Při jeho nízkých koncentracích může zdravý člověk pociťovat únavu a bolest hlavy, člověk se srdečními problémy „tíži“ či bolest na prsou. Při vyšších koncentracích dochází k poruchám vidění a koordinace, silným bolestem hlavy, závratím, zmatečnému chování a může být pociťována žaludeční nevolnost. Velmi vysoké koncentrace jsou pak smrtelné. První pomoc spočívá v přerušení expozice (vyvětrat, při zachování vlastní bezpečnosti vynést zasaženou osobu), a pak pokud došlo k zástavě oběhu, je třeba bezodkladně poskytnout srdeční masáž a dýchání z plic do plic. Další péče vždy patří do rukou lékaře, neboť i zdánlivě zotavený a stabilizovaný postižený může náhle opět upadnout do bezvědomí. 

PROČ JE OXID UHELNATÝ NEBEZPEČNÝ
Největší nebezpečí oxidu uhelnatého tkví právě v jeho tichosti. Jiný plyn ucítíte svým čichem a máte šanci prostory opustit nebo vyvětrat, jenže oxid uhelnatý má jiné vlastnosti. Jak už jsme psali, je bezbarvý, bez chuti, bez zápachu a nedráždivý. Člověk tak nemá skoro žádnou šanci zjistit, že se nachází v jeho blízkosti a kriticky ohrožuje jeho život 

HLAVNÍ PŘÍZNAKY OTRAVY
bolesti hlavy
nevolnost a závratě
malátnost a zmatenost
otupělost a ospalost
třešňové zabarvení kůže, nehtů, rtů, jazyka a sliznice
větší pocit sebejistoty (paradoxní euforie)
zrychlené dýchání a zrychlený srdeční tep
šok a bezvědomí
smrt při navázání více jak 60 % CO

PRVNÍ POMOC PŘI OTRAVĚ OXIDEM UHELNATÝM
Vzhledem k obrovskému riziku, že oxid uhelnatý může otrávit i samotného zachránce, je třeba vždy maximálně dbát také na vlastní bezpečnost. Buďte proto velmi opatrní a nesnažte se v místnosti nadechovat. Stačí několik málo nadechnutí a jste bez vědomí.
Vyneste postiženého ze zamořeného prostoru, kde bude čerstvý vzduch. Případně můžete místnost vyvětrat tak, že otevřete všechna okna. Vy ale za žádnou cenu nedýchejte, a to ani přes roušku. Musíte se nadechnout na čerstvém vzduchu.

Okamžitě zavolejte zdravotní záchrannou služby, která vám po telefonu řekne, co přesně máte v dané situaci dělat.

Pokud postižený dýchá, uložte ho do stabilizované polohy. Pokud nedýchá, zahajte umělé dýchání. Pokud má srdeční zástavu, zahajte resuscitaci.